Warsztaty przypominają jak w tradycyjny sposób wykonać lalkę ze szmatek. Kim była gałgankowa lala? Czy faktycznie miała moc łączenia pokoleń? Czemu tak zwyczajna rzecz sprawiała tyle radości? Jest ona wspomnieniem z dzieciństwa naszych mam i babć.

Łączy więc tradycję kultury ludowej z naszą współczesną. Warsztat porusza również temat dbania o środowisko, poprzez recykling nikomu już nie potrzebnych ubrań, a przy tym bawi. W czasie zajęć każde z dzieci wykonuje według wskazówek prowadzącego lub z jego pomocą lalkę, którą zabiera ze sobą na pamiątkę.

Miejsce realizacji: Park Etnograficzny w Tokarni i Dworek Laszczyków w Kielcach
Czas trwania: ok 60 min/ kwiecień - październik
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: przedszkole, szkoła podstawowa klasy IV-VIII, liceum, dorośli
Koszt: 300 zł (warsztaty) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, powyżej 7 lat – 8zł zł od ucznia/ wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30, a następnie potwierdzić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.

Ze względu na sytuację, ewentualne zamówienia warsztatów i zwiedzania z przewodnikiem na okres od czerwca do końca roku 2020 można zgłaszać wyłącznie przez telefon pod numerem tel. 500-144-720.