Muzeum Wsi Kieleckiej poszukuje osoby na stanowisko: KIEROWNIK PARKU ETNOGRAFICZNEGO

Miejsce pracy: Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
Forma zatrudnienia: umowa o pracę – pełny etat
Opis stanowiska:

I. Wymagania niezbędne:
• wykształcenie wyższe (preferowane studia humanistyczne, zarządzanie kulturą, historia, etnografia, etnologia),
• minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym;
• posiadanie własnej koncepcji programowej działalności Parku Etnograficznego w Tokarni z uwzględnieniem istniejącej infrastruktury,
• znajomość zasad kontroli zarządczej oraz marketingu,
• znajomość przepisów prawa pracy i zagadnień kadrowych,
• znajomość przepisów prawa dotyczącego działalności muzeum,
• znajomość historii muzealnictwa oraz znajomość współczesnych problemów dotyczących muzealnictwa i kultury,
• stan zdrowia pozwalający na wykonywanie pracy na stanowisku kierowniczym,
• posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
• niekaralność,
• nieposzlakowana opinia,
• znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym ,
• prawo jazdy kat. B.

II. Mile widziane
• umiejętności organizatorsko-menadżerskie, kierowanie zespołami ludzkimi,
• posiadanie wiedzy w zakresie realizacji projektów kulturalnych oraz w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na ten cel,

III. Wymagania dodatkowe:
• ogólna znajomość problematyki zagadnień związanych z zarządzaniem i finansowaniem instytucji kultury;
• znajomość przepisów ustaw związanych z działalnością muzealną oraz upowszechnianiem kultury;
• znajomość zagadnień związanych z dziedzictwem kulturowym regionu;
• znajomość specyfiki pracy w muzeum;
• dyspozycyjność;
• umiejętności organizacyjne;
• komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej, umiejętność utrzymania dobrych relacji w kontaktach z innymi ludźmi;
• wysoka kultura osobista.

IV. Planowany zakres obowiązków:
• Kierowanie, organizowanie i nadzór nad działalnością oddziału Park Etnograficzny w Tokarni;
• Opracowywanie planów pracy oddziału; realizacja oferty kulturalnej i turystycznej promującej charakter regionu i placówki;
• Opieka merytoryczna nad muzealiami będącymi na stanie oddziału;
• Organizacja i nadzór nad stałymi i czasowymi ekspozycjami w oddziale;
• Organizowanie kulturalnych imprez o charakterze krajowym i międzynarodowym;
• Planowanie i organizowanie innych form działalności kulturalnej (koncerty, konkursy, przeglądy, wystawy );
• Realizacja działań promocyjnych w zakresie informacji i reklamy działalności oddziału;
• Współpraca z instytucjami kultury, ośrodkami, towarzystwami, fundacjami i innymi placówkami w kraju i za granicą o profilu działania zbieżnym z zadaniami oddziału;
• Wykonywanie innych dodatkowych poleceń służbowych nieobjętych niniejszym zakresem czynności, a pozostających w związku z nim oraz w sytuacjach szczególnych innych poleceń służbowych przełożonych.

Wymagane dokumenty:
• list motywacyjny;
• kwestionariusz osobowy kandydata ze zdjęciem (CV);
• kserokopie dokumentów poświadczających doświadczenie, wykształcenie, uprawnienia i kwalifikacje;
• oświadczenie o niekaralności;
• oświadczenie o wyrażeniu zgody kandydata na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb rekrutacji.

Uwaga:
Kandydat może być poproszony o przygotowanie i przedłożenie dodatkowych dokumentów nie wymienionych w niniejszym ogłoszeniu.

Termin składania ofert:
Osoby zainteresowane proszone są o dostarczenie dokumentów osobiście lub drogą pocztową na adres: Muzeum Wsi Kieleckiej ul. Jana Pawła II 6 25-025 Kielce w terminie do 22 grudnia 2023 roku do godz. 1500.
Uwaga: Decyduje data wpływu dokumentów, a nie data stempla pocztowego.
Szczegółowe informacje : tel. 41 344-92-97 lub strona internetowa www.mwk.com.pl (zakładka : Praca)
O terminie i miejscu rozmowy rekrutacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Załączniki

1. Ogłoszenie

2. Kwestionariusz osobowy