Zdobywamy sprawność pradziadków

Dzieci czerpiące wodę

Czy prace, które wykonywali nasi przodkowie były lekkimi czy ciężkimi? O tym uczestnicy zajęć sami się będą mogli przekonać. Zmierzą się z dawnymi czynnościami tj. tkanie na krosnach, noszenie wody, pranie na tarze, zamiatanie, młóceniem cepami. Czeka ich nie lada wyzwanie. Czy gotowi są je podjąć? W nagrodę za dobre wykonanie wszystkich prac każdy z uczestników otrzyma „Certyfikat pradziadków”.

Miejsce realizacji: Zagroda z Gęsic znajdująca się na terenie Parku Etnograficznego
Czas trwania: ok 60 min/ kwiecień - październik
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy I-VIII
Koszt: 400 zł (warsztaty) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, pozostałe osoby – zgodnie z cennikiem. Wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej, bądź za pośrednictwem formularza online wstępnej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30.

Można również zgłosić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.