Artykuły
Częste mycie skraca życie, czyli higiena i kosmetyka na dawnej wsi
Częste mycie skraca życie, czyli higiena i kosmetyka na dawnej wsi
Zajęcia mają ma na celu zobrazować obyczajowość dworską i chłopską w zakresie higieny osobistej, higieny przestrzeni życiowej oraz kosmetyki. Jak często się myto i dlaczego? Jak wyglądał obyczaj związany z praniem? Jakich kosmetyków używano 100 lat temu i jak je pozyskiwano? Porównanie obu grup społecznych pomoże zrozumieć pewne ich różnice oraz podobieństwa. W części warsztatowej uczestnicy nauczą się wykonywać maść nagietkową lub rumiankową.
Miejsce realizacji: Spichlerz ze Złotej Pińczowskiej znajdujący się na terenie Parku Etnograficznego
Czas trwania: ok 60 min/ kwiecień - październik
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy IV-VIII, liceum
Koszt: 400 zł (warsztaty) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, pozostałe osoby – zgodnie z cennikiem. Wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.
Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)
Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej, bądź za pośrednictwem formularza online wstępnej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30.
Można również zgłosić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).
Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.