Zapraszamy w najbliższy weekend 18.07-19.07.2020 r. do Parku Etnograficznego w Tokarni. Po raz pierwszy od ogłoszenia pandemii Muzeum Wsi Kieleckiej przygotowało atrakcje dla turystów. Będzie można także zwiedzać wnętrza trzech popularnych obiektów.

W sobotę oraz w niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni zostaną otwarte dla zwiedzających trzy obiekty: apteka- tzw. „organistówka”, dwór z Suchedniowa oraz plebania z Goźlic, w której eksponowane są dwie wystawy stałe: „Strój i tkactwo ludowe” oraz „Czas. Portret zapomnianej wsi. Fotografie Pawła Pierścińskiego”.

Turyści, którzy odwiedzą skansen w niedzielę, dzięki grupie nieformalnej Moccus, będą mogli zobaczyć pracę garncarza i kowala oraz poznać narzędzia, których używali przedstawiciele ginących rzemiosł. Odbędą się pokazy toczenia na kole naczyń ludowych oraz wykuwania podkówek, okuć drzwi i okien oraz gwoździ.

Pan Michał Gabryś, pszczelarz z Lelusina zaprezentuje narzędzia pszczelarskie oraz produkty pszczele, opowie turystom o swojej pracy.

Na małym kiermaszu w sektorze małomiasteczkowym pojawią się wystawcy: pyszne regionalne potrawy serwować będą Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zagórzanki. Będzie można także skosztować znakomitych serów z Farmy Łukasików oraz góralskich oscypków. Na stoisku Pszczelego Raju kupimy każdy rodzaj pysznego świętokrzyskiego miodu. Znakomita twórczyni i edukatorka Joanna Wrońska czeka na Państwa ze swoimi lalkami szczęścia.

Uprzejmie prosimy wszystkich odwiedzających Muzeum Wsi Kieleckiej o zachowanie wszelkich zasad wynikających z reżimu sanitarnego. Przypominamy, że w czasie pandemii ceny biletów wstępu do skansenu zostały znacznie obniżone i wynoszą: 10 zł bilet normalny, 5 zł ulgowy, dzieci do 7 roku życia wchodzą do muzeum bezpłatnie.