W najbliższy weekend (25 i 26 lipca 2020) zapraszamy na weekend atrakcji do Parku Etnograficznego w Tokarni. Będzie można podpatrzeć pracę kowala i garncarza w wykonaniu nieformalnej grupy Moccus. Odbędzie się pokaz wyplatania koszy w wykonaniu znakomitego wikliniarza Pawła Kidy.

W niedzielę będzie można zobaczyć dzieła oraz pracę utytułowanych twórców ludowych, małżeństwa Lucyny i Andrzeja Kozłowskich (wycinankarstwo oraz rzeźba ludowa). 

Zostaną udostępnione wnętrza 3 obiektów na terenie skansenu: apteki, plebani z Goźlic oraz dworu z Suchedniowa. Zarówno w sobotę jak i niedzielę w sektorze małomiasteczkowym pojawią się wystawcy z rękodziełem artystycznym i regionalnymi kulinariami. W niedzielę będzie też można kupić zdrowe owoce z sandomierskich sadów od Grzegorza Brody.

W każdą niedzielę, począwszy od 26 lipca 2020 r. będzie można dojechać do skansenu linią "T", która będzie kursowała na trasie Kielce - Park Etnograficzny w Tokarni.

Szczegółowy rozkład jazdy:

https://ztm.kielce.pl/rozklady/rozklady/000t/w.htm?fbclid=IwAR06uY6k5ZJskWJ17_rRhD_zUwBwQ92JRocG3MfbRtVsczWjkQB152xeP2c .