Zapowiada się ciekawa promocja Muzeum Wsi Kieleckiej. Nasza instytucja będzie brała udział w Targach „Atrakcje Regionów. Targi Turystyki Weekendowej” w dniach 25-27.09.2020 r. Ze względów epidemicznych impreza odbędzie się w Parku Chorzowskim, na otwartej przestrzeni.

Muzeum będzie prezentowało swoją ofertę na stoisku w ludowych barwach regionalnych, przybranym w czerwono-czarne zapaski.

Podczas 3 dniowego wydarzenia nasza instytucja będzie promowała się jako miejsce kultywujące i budujące tożsamość regionalną. Pracownicy Muzeum będą zachęcali osoby z każdej grupy wiekowej do skorzystania z bogatej oferty lekcji i warsztatów organizowanych w Parku Etnograficznym w Tokarni. Aby przybliżyć wartość i zaznajomić z tematyką edukacyjną, zaprosimy do wspólnego udziału w warsztatach „Domeczki z deseczki” oraz „Bibułkowe cudeńka, czyli tradycyjne ozdoby wiejskich wnętrz mieszkalnych”. 

W trakcie Targów będą kolportowane wydawnictwa Muzeum Wsi Kieleckiej, przedstawiające m.in. zakres badawczy istotnych aspektów świętokrzyskiej wsi w tym m.in.: kościoły, ceramika, przewodnik, opis dawnych tradycji.

Serdecznie zapraszamy.

 

loga