Miłośnicy zwierząt - Niedziela ze św. Franciszkiem już w najbliższą niedzielę.
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję imprezy „Niedziela ze św. Franciszkiem” organizowaną w ramach cyklu Rodzinne Niedziele w Skansenie, która odbędzie się w 08.08.2021 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Wydarzenie rozpocznie plenerowa msza św. o godz. 12.00 przed kościółkiem z Rogowa. Po mszy św. franciszkanin Ojciec Paweł Chmura, dyrektor Ośrodka San Damiano z Chęcin udzieli błogosławieństwa obecnym w skansenie zwierzętom, a następnie poprowadzi korowód zwierząt i ich właścicieli do sektora dworskiego, gdzie będzie odbywać się tegoroczna edycja imprezy.

W tym roku gościć będziemy min. przedstawicieli Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i ośrodka „ W krainie alpaki” z Tychowa Starego wraz ze swoimi podopiecznymi. . Kolejny raz udział w naszej imprezie wezmą udział : pani Alicja Szebla reprezentująca ośrodek rehabilitacji zwierząt „ PsiaNoga” , doktor Maciej Grabiec ze Świętokrzyskiego Centrum Weterynarii, pani Aleksandra Cieślicka – instruktor szkolenia psów, prowadząca Psią Szkołę Banderia a także pan Adam Wójcik – dystrybutor specjalistycznej karmy dla psów i kotów oraz doradca klienta w tym zakresie. Spodziewamy się udziału pani dr Karoliny Siedleckiej – Kowalczewskiej – specjalistki chorób zwierząt nieudomowionych (szczególnie ptaków) oraz pana Pawła Kundery z policji, który przybliży nam funkcje i zadania psów policyjnych i zaprezentuje jednego ze swoich psich podopiecznych.Najmłodszych zaprosimy na warsztaty muzealne „Chlewik, stajnia, obora – zwierzątka poznać pora” oraz zajęciach plastyczne „Mój ulubiony zwierzak”. Odbędą się konkursy wiedzy o zwierzętach.

franek ducz