1 września 2021 r. o godz. 13.00 w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się wydarzenie  „Kosz przysmaków dla dzieciaków”.

Na jego inaugurację zostali zaproszeni przedstawiciele oraz dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Regionalnych Placówek Opiekuńczo-Terapeutycznych w Województwie Świętokrzyskim. Na scenie goście zostaną powitani przez organizatorów a następnie będą mieli okazję zwiedzić skansen. Dla wszystkich uczestników zostaną przygotowane trzy rodzaje warsztatów i lekcji muzealnych: Dawne gry i zabawy, Warsztaty z budownictwa ludowego oraz Strój ludowy regionu świętokrzyskiego. Dzieci będą miały okazję obejrzeć strój, który zostanie prezentowany na modelach
a jego elementy omówione przez etnografa Muzeum Wsi Kieleckiej. Goście zostaną poczęstowani ziemniakami z ogniska. Dzieciom oraz ich opiekunom zostaną wręczone kosze z regionalnymi przysmakami zakupionymi od naszych lokalnych producentów, m.in. nabiał, wędliny, dżemy, miody. 

Akcja „Kosz przysmaków dla dzieciaków” ma za zadanie umożliwić dzieciom dostęp do kultury, edukacji etnograficznej oraz dziedzictwa kulinarnego Regionu Świętokrzyskiego, a także zapoznanie ich z ideą zdrowej regionalnej żywności.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 100 podopiecznych z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Regionalnych Placówek Opiekuńczo-Terapeutycznych w Województwie Świętokrzyskim.

loga