Zapraszamy na "Święto Gęsiny", które odbędzie się 17 października 2021 r. (niedziela) w Parku Etnograficznym w Tokarni w godz. 11.00 - 16.00.

Ponad 10 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa weźmie udział w konkursie kulinarnym na potrawę z gęsiny. Zaprezentowane dania oceni komisja konkursowa.

W maneżu znakomity kucharz Mirosław Ciołak zaprosi na pokaz kulinarny przygotowania potraw z gęsiny wraz z degustacją. Dla najmłodszych, w Chałupie ze Złotnik Joanna Biskup - Brykczyńska przeprowadzi warsztaty plastyczne "Idą gąski gęsiego...". Na scenie wystąpią: Zespół Ludowy Bolechowiczane, Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty, Zespół Śpiewaczy Kopcowianki oraz Zespół Dąbrowanki. Koło Gospodyń Wiejskich Korytniczanki zaprezentuje pokaz darcia pierza.
W imprezie zapowiedziało udział ponad 50 wystawców z produktami lokalnymi, rękodziełem oraz pysznymi potrawami.

Będzie z nami Świętokrzyskie Centrum Onkologii, którzy zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje w godz. 11.00 -15.00 do cytobusa oraz namiotu ŚCO. Będzie można przebadać się pod kątem analizy składu ciała oraz wykonać pomiar tkanki tłuszczowej, odbyć konsultacje dietetyczne, zmierzyć ciśnienie tętnicze, nauczyć się samobadania piersi, poznać zagadnienia z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy oraz wykonać bezpłatną cytologię.

trójlogo


plakat gęsina