Miło nam poinformować, że Muzeum Wsi Kieleckiej zostało przyjęte do grona Stron Porozumienia Społeczeństwo i Nauka.

Miło nam poinformować, że Muzeum Wsi Kieleckiej zostało przyjęte do grona Stron Porozumienia Społeczeństwo i Nauka.

 

Porozumienie instytucji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji.
 
Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN powstało w 2013 roku jako oddolna inicjatywa uczestników corocznej konferencji Interakcja-Integracja (organizowanej od 2007r.). Do SPiNu należą różnego rodzaju instytucje – centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. Zachęcamy do krytycznego i kreatywnego myślenia, budowania poczucia podmiotowości i odpowiedzialności, wspomagamy lepsze rozumienie nauki i inspirujemy dialog społeczny na jej temat. Członkowie SPiN realizują ten cel, wybierając odpowiednie dla charakteru ich instytucji formy działalności adresowane do publiczności w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów. Jednocześnie zgodnie z przyjętymi w Porozumieniu założeniami członkowie SPiN ustanawiają wysokie standardy, dzieląc się dobrymi praktykami, współdziałają programowo, planując akcje także ogólnopolskie, budują pozycję do uczestnictwa w debacie publicznej jako głos środowiska, współdziałają w poszukiwaniu finansowania dla wspólnie planowanych projektów. Współpraca członków SPiNu dotyczy różnych aspektów ich działań, np. wymiany interaktywnych wystaw, współdziałania w projektach, konsultacji itp.
Znaczenie SPiNu rośnie z każdym rokiem. Dziś już oddziałujemy rocznie na blisko 3 mln odbiorców. To jest ogromny zasięg. Zorganizowana po raz pierwszy w 2015 roku akcja SPiNDay pokazała, że potrafimy działać wspólnie, a swoim zasięgiem obejmujemy całą Polskę. Do tego dodać trzeba wysoki poziom merytoryczny, atrakcyjność i towarzyszące naszym działaniom zaufanie społeczne.  Z tego czerpiemy siłę, która pozwala nieustannie rozwijać naszą działalność i wierzyć, że wpłynie ona na poprawę edukacji i zrozumienia nauki w polskim społeczeństwie.

Więcej informacji o Porozumieniu: link