Nowym Przewodniczącym Rady Fundacji wybrano Tadeusza Bałchanowskiego, byłego wieloletniego Burmistrza Suchedniowa.
Za ogrom pracy włożonej przy organizacji Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, długoletniemu Przewodniczącemu Alfredowi Domagalskiemu, podziękowali Agata Binkowska - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Mariusz Masny p.o. Dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej oraz członkowie Fundacji podczas posiedzenia Rady Fundacji „Pomnik-Mauzoleum” w Michniowie w dniu 17 lutego 2017 r.
 
Alfred Domagalski był jednym z założycieli Fundacji „Pomnik – Mauzoleum” w 1991 roku, której celem stała się aktywizacja wszystkich sił społecznych i politycznych na rzecz wspierania inicjatywy ocalenia od zapomnienia martyrologii wsi polskich i od początku pełnił funkcję Przewodni-czącego. Między innymi dzięki jego staraniom w lipcu 1997 roku oddano do użytku nowy Dom Pamięci Narodowej. Znajduje się tam stała wystawa oraz ośrodek badawczy, dokumentujący martyrologię polskiej wsi w czasie II wojny światowej. Był inicjatorem otwarcia Sanktuarium Męczeńskich Wsi Polskich na placu za mogiłą ofiar pacyfikacji. W sanktuarium umieszczane są krzyże symbolizujące polskie wsie spacyfikowane przez Niemców w latach 1939-1945. Z inicjatywy Alfreda Domagalskiego oraz marszałka województwa świętokrzyskiego Józefa Szczepańczyka 12 lipca 1999, została podpisana umowa użyczenia składników majątkowych pomiędzy Fundacją „Pomnik-Mauzoleum”, a Muzeum Wsi Kieleckiej, na podstawie której muzeum uzyskało prawo zarządzania Mauzoleum.
 
Nowym Przewodniczącym Rady Fundacji wybrano Tadeusza Bałchanowskiego, byłego wieloletniego Burmistrza Suchedniowa. W skład Fundacji weszli także Ewa Kołomańska, Kierownik Sekcji Historycznej w Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie oraz Eugeniusz Bugała, długoletni leśniczy w Nadleśnictwie Suchedniów, samorządowiec i mieszkaniec Michniowa.