Jak żyły dzieci na dawnej wsi

Dzieci w ludowych strojach, tańczące na świeżym powietrzu

Jak żyły dzieci na dawnej wsi, w co się bawiły, w jakich warunkach się uczyły, jak spędzały czas wolny i jakie miały obowiązki – na te oraz wiele innych pytań uczestnicy znajdą odpowiedzi uczestnicząc w tych warsztatach.
W części praktycznej każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak swój przodek ucząc się kaligrafii używając atramentu oraz obsadki ze stalówką lub umili sobie czas zabawami tj. wyścigami w workach czy toczeniem fajerki. Na zakończenie zajęć podczas spaceru po Skansenie, grupa utrwali zdobytą wiedzę zwiedzając wybrane obiekty i ekspozycje muzealne m.in. wnętrze izby jednego z domów, szkołę oraz zagrodę ze zwierzętami.  

Miejsce realizacji: Zagroda z Gęsic oraz kilka  obiektów znajdujących się w różnych sektorach Parku Etnograficznego
Czas trwania: ok 45 min/ kwiecień - październik
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy I - VI
Koszt: 400 zł (warsztaty) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, pozostałe osoby – zgodnie z cennikiem. Wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej, bądź za pośrednictwem formularza online wstępnej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30.

Można również zgłosić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.