W 1993 roku postawiono w Parku Etnograficznym w Tokarni krzyż przydrożny, pochodzący ze wsi Zagorzyce, leżącej nieopodal Miechowa.

W dolnej części krzyża widnieje napis: „Fundatorowie Franciszek i Marjanna Małupy 1918.”W 1993 roku postawiono w Parku Etnograficznym w Tokarni krzyż przydrożny, pochodzący ze wsi Zagorzyce, leżącej nieopodal Miechowa. W dolnej części krzyża widnieje napis: „Fundatorowie Franciszek i Marjanna Małupy 1918.”Rzeźba Ukrzyżowanego wykonana jest z drewna. Na obu bokach drzewa krzyża umieszczone są 4 małe płaskorzeźby wyobrażające Matkę Boską, św. Jana Ewangelistę, św. Franciszka z Asyżu i św. Józefa. Ponadto na licowej ściance krzyża, poniżej postaci Ukrzyżowanego, przytwierdzone są wycięte  z blachy wyobrażenia Męki Pańskiej (Hostii, kura, dzbanka, drabiny i obcęgów). Krzyż stoi przy wejściu do sektora wyżynnego od strony miasteczka. W sektorze tym bowiem stoją obiekty z okolic Miechowa i Włoszczowy. 

Na podstawie artykułu autorstwa Jarosława Leszczyńskiego „Obiekty małej architektury sakralnej w Parku Etnograficznym w Tokarni” – Kielecka Teka Skansenowska , Tom I, Kielce 2000 r. 

EM572858 fot.Mariusz Łężniak Duże
EM572858 fot.Mariusz Łężniak Duże
PPAN0207 Fot.Mariusz Łężniak Duże
fot. Mariusz Łężniak