Lekcja w dawnej szkole

Dzieci na lekcji w klasie

Dzieci mogą poczuć się jak uczniowie sprzed ok 150 lat, ponieważ lekcja odbywa się w zabytkowej szkole znajdującej się w Skansenie. Grupa może zasiąść w ławkach szkolnych, a biorąc udział w dawnej lekcji uczestnicy, słuchając nauczyciela, nauczą się liczyć na liczydłach oraz będą wzywani do odpowiedzi. Dla chętnych przewidziana jest prezentacja dawnych kar szkolnych, np. klęczenie na grochu. Po zakończonej lekcji następuje przerwa na zabawę w postaci toczenia fajerki przed budynkiem szkoły.

Miejsce realizacji: Szkoła z Woli Szczygiełkowej znajdująca się na terenie Parku Etnograficznego
Czas trwania: ok 45 min/ kwiecień - październik
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy I-VIII, liceum
Koszt: 200 zł (lekcja muzealna) plus bilety wstępu: dzieci powyżej 7 lat – zgodnie z cennikiem. Wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej, bądź za pośrednictwem formularza online wstępnej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30.

Można również zgłosić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.