Oszacowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, celem kompleksowego dostosowania Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie do prowadzenia działalności kulturalnej.

Szanowni Państwo;

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o oszacowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, celem kompleksowego dostosowania Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie do prowadzenia działalności kulturalnej, w tym m.in. dostosowania do przeprowadzania imprez i lekcji muzealnych, zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych oraz uatrakcyjnienia ekspozycji stałej i stworzenia możliwości do eksponowania wystaw czasowych, w ramach projektu nr RPSW.04.04.00-26-0009/16 pn. „Rozwój zasobów niezbędnych do prowadzenia procesu udostępniania zbiorów” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 

Informacja o obiekcie:

Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie jest przykładem specyficznej architektury małych miasteczek o charakterze rolniczym, tak licznie występujących w przeszłości na terenie całej Kielecczyzny. W skład zagrody wchodzą: budynek mieszkalny, budynki gospodarcze oraz wozownia, które wraz z zamykającym podwórze drewnianym ogrodzeniem tworzą zwarty zespół w kształcie czworoboku. Ściany wszystkich budynków zostały wzniesione z drewna jodłowego, zaś dachy mają pokrycie gontowe.

Zagroda jest najstarszą i jedyną tak kompleksowo zachowaną małomiasteczkową zagrodą znaną z terenów Kielecczyzny. Jej najstarsze elementy (części domu mieszkalnego oraz budynki gospodarcze, wozownia i ogrodzenie) pochodzą z 1809 roku. Pozostałe trzy zostały dobudowane do domu. Izby mieszkalne pochodzą z lat 1870 i 1920.

Planowany zakres zamierzenia inwestycyjnego ma za zadanie zwiększenie atrakcyjności i zwiększenie frekwencji w Zagrodzie poprzez umożliwienie prowadzenia lekcji edukacyjnych w izbie czwartej i wykonanie WC oraz przeprowadzenie niezbędnych prac konserwatorskich.

Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie wpisana jest do Rejestru Muzealiów prowadzonego przez Muzeum Wsi Kieleckiej pod numerem 555 z dnia 27.08.1970 r. (obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków).

 

Materiały, którymi dysponuje Zamawiający:

- Opis techniczny obiektu – images/old/mariuszjustyniarski/Opis_techniczny_obiektu.pdf

- Plan obiektu – images/old/mariuszjustyniarski/Plan_obiektu.pdf

- Obmiar – prace remontowe – images/old/mariuszjustyniarski/Obmiar_prace_remontowe.pdf

- Inwentaryzacja – images/old/mariuszjustyniarski/Inwentaryzacja.pdf

- Instalacja elektryczna – images/old/mariuszjustyniarski/Instalacja_elektryczna.pdf

 

Orientacyjny zakres rzeczowy:

Działania inwestycyjne, dla których niezbędne jest opracowanie przedmiotowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmują:

1.       Przebudowę (modernizację) istniejącej instalacji elektrycznej wraz z wymianą rozdzielni oraz doprowadzeniem nowej instalacji elektrycznej do izby IV i pomieszczenia sieczkarni.

2.       Wykonanie przyłącza wody oraz kanalizacji sanitarnej do pomieszczenia sieczkarni.

3.       Adaptację pomieszczenia sieczkarni na potrzeby zaplecza sanitarnego – WC (systemowe, modułowe, rozbieralne, kompletne z wyposażeniem, wykonane z blachy nierdzewnej, ogrzewane).

4.       Przeprowadzenie prac konserwatorsko-remontowych izby nr IV obejmujących:

-  remont pieca w izbie nr IV wraz z jego uruchomieniem;

-  wymianę elementów ścian, ościeżnic drzwi, okien, podłogi drewnianej, malowanie pomieszczenia z glinowaniem – obmiar pod ww. adresem:

5.       Przeprowadzenie prac konserwatorsko-remontowych zewnętrznych:

-  malowanie z glinowaniem obiektu – obmiar pod ww. adresem.

 

Zakres prac projektowych:

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa winna w całości obejmować rozwiązania projektowe umożliwiające realizację wszystkich działań inwestycyjnych opisanych w punkcie „orientacyjny zakres rzeczowy” i winna obejmować następujący zakres:

a)   pozyskanie mapy do celów projektowych oraz wypisu z rejestru gruntów;

b)   uzyskanie wszelkich uzgodnień i decyzji wymaganych do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji;

c) opracowanie projektu budowlanego uszczegółowionego do projektu wykonawczego wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji – 4 egzemplarze;

d)  opracowanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – 2 egzemplarze;

e)  wykonanie przedmiarów robót – 2 egzemplarze;

f)    wykonanie kosztorysów inwestorskich – 2 egzemplarze.

 

Dodatkowo proszę o odrębną wycenę:

a) jednokrotnej aktualizacji kosztorysów inwestorskich przed wszczęciem przez Zamawiającego postępowania przetargowego na wykonanie przedmiotowych robót (jeśli to będzie wymagane).

b)   wskaźnika procentowego kosztów sprawowanie nadzoru autorskiego ( w odniesieni do całkowitych kosztów robót budowlanych netto) obejmującego swym zakresem:

     -     stwierdzenia w toku wykonania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,

-    uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.

 

Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie m.in.:

a)  Uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, warunków technicznych, uzgodnień oraz wykonanie wszelkich innych opracowań wymaganych do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji (pozwolenie na budowę/zgłoszenie).

b)      Konsultowanie z Zamawiającym na etapie sporządzania dokumentacji projektowej istotnych elementów mających wpływ na koszty.

c)       Uzyskanie we własnym zakresie i na własny koszt wszystkich niezbędnych informacji koniecznych do właściwego wykonania zamówienia.  Zamawiający zaleca przed złożeniem oferty odbycie wizji lokalnej. Ryzyko rezygnacji z wizji lokalnej obciąża Wykonawcę składającego    ofertę.

d)    Opisanie proponowanych materiałów i urządzeń zgodnie z postanowieniami art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 1579).

e)   Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami i  normami technicznymi.

f)     Dostarczenie Zamawiającemu projektu wraz z oświadczeniem, że jest kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, jest wykonany zgodnie z obowiązującymi  przepisami i normami technicznymi.

g)      Uzyskanie w imieniu Zamawiającego zezwolenia na realizację inwestycji (pozwolenie na budowę/zgłoszenie).

 

Przedmiotową wycenę proszę przedstawić w terminie do dnia 19.09.2017 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w następującej formie:

a)      Koszt wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej =

b)      Jednokrotna aktualizacja kosztorysów inwestorskich =

c)       Wskaźnika procentowy kosztów sprawowanie nadzoru autorskiego (w odniesieni do całkowitych kosztów robót budowlanych netto) =